Arkáda | Sociálně psychologické centrum Písek | Arkadacentrum.cz

Jste zde: Úvod Novinky

Stavební práce v Arkádě a omezení provozu

V únoru 2018 zahájí firma UNIKO stavební práce v našem objektu. Budeme budovat podkrovní vestavbu, která umožní rozšířit naše kapacity. Proto v období od února do konce března bude provoz služeb v Arkádě významně omezen, přičemž některé aktivity budeme realizovat v náhradních prostorách. Pro podrobnější informace nás kontaktujte na telefonu 382  211 300.

Omlouváme se za případné komplikace především našim sousedům!

 

Arkáda pomáhá dětem

Arkáda realizuje od července 2017 díky podpoře Nadace rozvoje občanské společnosti projekt zaměřený na pomoc dětem. Díky projektu se podaří o službě krizové pomoci informovat děti na základních školách prostřednictvím přednášek/besed, které s dětmi povede sociální pracovnice Bc. Klára Šafaříková a psycholožka Bc. Kristýna Vondrášková. Projekt je zaměřen na děti ve věku 11 – 15 let, tedy druhý stupeň základních škol. Děti v tomto období zažívají spoustu změn a problémů (např. šikana, neshody se spolužáky, nepřijetí do party, rozvod rodičů, experimentování s návykovými látkami, …). Předpokládáme, že se díky projektu zlepší dostupnost psychosociálních služeb v Píseckém regionu.

 

 

Rozšíření prostor pro službu krizová pomoc

Arkáda získala z operačního programu IROP finanční prostředky na rekonstrukci podkrovních prostor. V podkroví budou  vybudovány dvě nové konzultovny (menší konzultovna pro individuální konzultace a větší konzultovna pro práci s dětmi a skupinové konzultace). Ke konzultovnám bude zřízeno odpovídající zázemí (kuchyňka, sociální zařízení).“ Podkroví bude využíváno klienty sociální  služby krizová pomoc. V letošním roce proběhne výběrové řízení na dodavatele. Zahájení rekonstrukce je naplánováno na únor 2018.

Informace o práci s oběťmi domácího násilí

V posledních dvou letech zaznamenáváme zvýšený počet klientů, kteří vyhledali pomoc Arkády kvůli domácímu násilí. Klienti jsou více motivovaní svoji situaci řešit a říci si o pomoc. Dříve se na nás obraceli především na doporučení Intervenčního centrem v Českých Budějovicích, se kterým máme navázanou velmi dobrou spolupráci.

Klientům pomáháme stabilizovat jejich psychický stav, motivujeme je ke změně a podporujeme v řešení krizové situace. Po vykázání násilného partnera s klienty sepisujeme předběžné opatření a případně prodloužení předběžného opatření, kdy se násilný partner nemůže vrátit do společné domácnosti po dobu až 6 měsíců. Zvýšenou pozornost věnujeme případům, kdy se domácí násilí páchá v rodinách s nezletilými dětmi.

Ukončení programu Prevence relapsu

Od února tohoto roku Arkáda realizovala program Prevence relapsu. Tento program byl určen pro klienty, kteří jsou čerstvě po pobytové léčbě a se svou závislostí se zatím ještě „perou“. Tento program probíhal v malé uzavřené skupině šesti klientů vždy jednou týdně.  Celý program úspěšně absolvovali čtyři klienti, kterým patří velká gratulace. 

Ukončení linky důvěry

Od 1. ledna 2017 byla ukončena služba Linka důvěry.

Informace na webových stránkách nejsou v současné době aktuální, webové stránky jsou v přestavbě.

 

Změna pracovní doby

Vážení klienti,

od 1.1.2017 se mění pracovní doba v naší organizaci. V pondělí, středu a pátek je Arkáda otevřená od 8:00 hod. do 15:00 hod. a v úterý a čtvrtek od 8:00 hod. do 17:00 hod.

Věříme, že i Vám tato změna bude vyhovovat.

Ze skupiny Následné péče

 

Služba je určena lidem starším 16 let, kteří mají zkušenost se závislostí na alkoholu, návykových látkách, lécích nebo hazardních hrách. Klientům nabízíme skupinovou a individuální terapii, sociální práci, poradenství a zprostředkováváme i další návazné služby jako je například testování, psychologické vyšetření. Klienti velmi vítají skupinová setkání, na která někteří z nich dochází již řadu let. Setkáváme se jednou v měsíci a klientům skupinové setkání přináší povzbuzení, sílu a energii v jejich další abstinenci.  Společné setkání je velice důležité v systému doléčování. Klient se může setkat s pochopením, přijetím o těch, co si zažili stejně tíživou situaci a zároveň také může dostat i zajímavou radu, jak se s těžkou situací vyrovnat. Ne vždycky ale jde o tíživou situaci, principem skupiny je také samotné setkání, možnost podělit se o hezké zážitky a sdílet s lidmi obyčejné věci, které se nám v životě dějí.

Zrušen seminář Kyberšikana

Z kapacitních důvodu byl zrušen seminář na téma Kyberšikana- fenomén dnešní doby, který se měl konat v pátek 4.11.2016.

 

Děkujeme za pochopení.

 

Seminář na téma Prohloubení znalostí a dovedností učitelů v oblasti prevence tabakismu

Ve středu 16.11.2016 se v Arkádě uskuteční seminář s názvem " Prohloubení znalostí a dovedností učitelů v oblasti prevence tabakismu". Přednášet bude Mgr. Eva Burdová, MBA. Seminář je určen zejména pro třídní učitele, vedoucí pedagogické pracovníky, výchovné poradce a metodiky prevence.

 

 Podrobné informace na tel.: 775 588 541 nebo rodovaTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Jste zde: Úvod Novinky