Arkáda | Sociálně psychologické centrum Písek | Arkadacentrum.cz

Jste zde: Úvod Novinky

Informace o práci s oběťmi domácího násilí

V posledních dvou letech zaznamenáváme zvýšený počet klientů, kteří vyhledali pomoc Arkády kvůli domácímu násilí. Klienti jsou více motivovaní svoji situaci řešit a říci si o pomoc. Dříve se na nás obraceli především na doporučení Intervenčního centrem v Českých Budějovicích, se kterým máme navázanou velmi dobrou spolupráci.

Klientům pomáháme stabilizovat jejich psychický stav, motivujeme je ke změně a podporujeme v řešení krizové situace. Po vykázání násilného partnera s klienty sepisujeme předběžné opatření a případně prodloužení předběžného opatření, kdy se násilný partner nemůže vrátit do společné domácnosti po dobu až 6 měsíců. Zvýšenou pozornost věnujeme případům, kdy se domácí násilí páchá v rodinách s nezletilými dětmi.

Ukončení programu Prevence relapsu

Od února tohoto roku Arkáda realizovala program Prevence relapsu. Tento program byl určen pro klienty, kteří jsou čerstvě po pobytové léčbě a se svou závislostí se zatím ještě „perou“. Tento program probíhal v malé uzavřené skupině šesti klientů vždy jednou týdně.  Celý program úspěšně absolvovali čtyři klienti, kterým patří velká gratulace. 

Ukončení linky důvěry

Od 1. ledna 2017 byla ukončena služba Linka důvěry.

Informace na webových stránkách nejsou v současné době aktuální, webové stránky jsou v přestavbě.

 

Změna pracovní doby

Vážení klienti,

od 1.1.2017 se mění pracovní doba v naší organizaci. V pondělí, středu a pátek je Arkáda otevřená od 8:00 hod. do 15:00 hod. a v úterý a čtvrtek od 8:00 hod. do 17:00 hod.

Věříme, že i Vám tato změna bude vyhovovat.

Ze skupiny Následné péče

 

Služba je určena lidem starším 16 let, kteří mají zkušenost se závislostí na alkoholu, návykových látkách, lécích nebo hazardních hrách. Klientům nabízíme skupinovou a individuální terapii, sociální práci, poradenství a zprostředkováváme i další návazné služby jako je například testování, psychologické vyšetření. Klienti velmi vítají skupinová setkání, na která někteří z nich dochází již řadu let. Setkáváme se jednou v měsíci a klientům skupinové setkání přináší povzbuzení, sílu a energii v jejich další abstinenci.  Společné setkání je velice důležité v systému doléčování. Klient se může setkat s pochopením, přijetím o těch, co si zažili stejně tíživou situaci a zároveň také může dostat i zajímavou radu, jak se s těžkou situací vyrovnat. Ne vždycky ale jde o tíživou situaci, principem skupiny je také samotné setkání, možnost podělit se o hezké zážitky a sdílet s lidmi obyčejné věci, které se nám v životě dějí.

Zrušen seminář Kyberšikana

Z kapacitních důvodu byl zrušen seminář na téma Kyberšikana- fenomén dnešní doby, který se měl konat v pátek 4.11.2016.

 

Děkujeme za pochopení.

 

Seminář na téma Prohloubení znalostí a dovedností učitelů v oblasti prevence tabakismu

Ve středu 16.11.2016 se v Arkádě uskuteční seminář s názvem " Prohloubení znalostí a dovedností učitelů v oblasti prevence tabakismu". Přednášet bude Mgr. Eva Burdová, MBA. Seminář je určen zejména pro třídní učitele, vedoucí pedagogické pracovníky, výchovné poradce a metodiky prevence.

 

 Podrobné informace na tel.: 775 588 541 nebo rodovaTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Pozvánka na seminář Netolismus, gambling a kyberšikana

V úterý  4.října 2016 se v Arkádě v čase od 8:00 do 14:30 hodin uskuteční akreditovaný seminář NETOLISMUS, GAMBLING A KYBERŠIKANA  s panem  Mgr. Janem Traxlerem. Seminář je určen zejména pro třídní učitele, vedoucí pedagogické pracovníky, výchovné poradce a metodiky prevence.

Podrobné informace na tel.: 775 588 541 nebo rodovaTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Skupinová setkání pro mladistvé

Skupina pro mladistvé je určena dívkám a chlapcům ve věku od 15 - 17 let, kteří chtějí ve svém životě něco změnit. Skupina jim nabízí prostor pro sdílení svých obav i radostí, podporu v řešení problémů, ale zároveň se zde mohou naučit i spoustu nových dovedností a dovědět se informace, které jsou tematicky zařazeny do několika okruhů. Skupina je každý čtvrtek od 16:00 do 17:30 hod. v prostorách Arkády. 

Seminář Partnerský vztah a narození dítěte

Zveme Vás na seminář, který je určen především rodičům na téma Partnerský vztah a narození dítěte. V semináři se chceme zaměřit především na situaci, kdy do partnerského života vstoupí narození dítěte. Seminář se uskuteční 19.října 2016 v 16:00 hod. v Arkádě a povede ho Mgr. Zdeňka Bajgarová. 

Jste zde: Úvod Novinky