Arkáda | Sociálně psychologické centrum Písek | Arkadacentrum.cz

Jste zde: Úvod Novinky Tisková zpráva č. 1

Tisková zpráva č. 1

Arkáda - sociálně psychologické centrum, o.s. realizuje od 1.1.2014 projekt Komplexní podpora vzdělávání pěstounů (CZ.1.07/3.2.08/040045), který je financován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR. Součástí projektu je vzdělávání interních lektorů, tvorba vzdělávacích modulů pro pěstouny, pilotní ověřování a následná revize vzdělávacích modulů a také tvorba metodické příručky pro pěstouny.

Cílem projektu je zlepšit dostupnost kvalitního vzdělávání pěstounů a zajistit atraktivní nabídku vzdělávání v Jihočeském kraji, motivovat pěstouny k dalšímu vzdělávání, které má vliv na úspěšný průběh náhradní rodinné péče.

V rámci vzdělávání interních lektorů proběhlo několik vzdělávacích kurzů zaměřených na problematiku lektorských a prezentačních dovedností, rodinného práva a attachmentu dítěte a nové rodiny.

5 pěstounských rodin se zúčastnilo 2 denního pobytového kurzu na Šumavě a další 2 pobyty jsou plánovány na podzim 2014. Přes 40 pěstounů z Jihočeského kraje se zúčastnilo 4 jednodenních kurzů přímo v Arkádě na téma: závislosti, finanční gramotnost, první pomoc, problémy se školou a emoce. V dalším období bude realizováno ještě 5 podobně zaměřených jednodenní kurzů.

Důležitou součástí projektu je vytvoření metodické příručky pro pěstouny, ve které najdou pěstouni odpovědi na nejčastější otázky ohledně života v pěstounské rodině.

Jste zde: Úvod Novinky Tisková zpráva č. 1