Arkáda | Sociálně psychologické centrum Písek | Arkadacentrum.cz

Jste zde: Úvod Novinky Tisková zpráva č. 2

Tisková zpráva č. 2

Rok 2014 byl v Arkádě ve znamení projektu Komplexní podpora vzdělávání pěstounů (CZ.1.07/3.2.08/040045). Tento projekt je financován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR. Hlavním cílem projektu je zlepšit dostupnost kvalitního vzdělávání pěstounů a zajistit atraktivní nabídku vzdělávání v Jihočeském kraji, motivovat pěstouny k dalšímu vzdělávání, které má vliv na úspěšný průběh náhradní rodinné péče.

Tým lektorů nejprve tvořil jednotlivé vzdělávací moduly. Témata byla vybrána na základě potřeb cílové skupiny. V průběhu projektu vzniklo 15 modulů s časovou dotací 6 hodin určených pro vzdělávání pěstounů. Ke každému vzdělávacímu modulu vznikl manuál pro lektory a pracovní sešity.

Jednotlivé vzdělávací moduly byly následně pilotně ověřeny. Pilotní ověřování probíhalo buď pobytovou formou, nebo přímo v Arkádě. Celkem se ověření zúčastnilo 154 osob z řad pěstounů.

Dalším z výstupů je příručka, jejíž název zní „Život za něj položím dvakrát“. Stěžejní částí příručky tvoří totiž příběhy skutečných pěstounských rodin. Deset jednotlivců či dvojic vypráví, kterak se dítě nebo i vícero dětí do jejich pěstounské péče dostalo, jaké peripetie to obnášelo, s jakými starostmi, ale pochopitelně i radostmi se setkávali a jak při tom všichni obstáli. Důležitou součástí příručky jsou odpovědi na nejčastější otázky ohledně života v pěstounské rodině.

Jste zde: Úvod Novinky Tisková zpráva č. 2