Arkáda | Sociálně psychologické centrum Písek | Arkadacentrum.cz

Jste zde: Úvod Projekty Aktuální projekty Arkáda pomáhá dětem II.

Arkáda pomáhá dětem II.

Pro děti

Díky podpoře NROS realizuje Arkáda od 1.7.2019 do 30.6.2021 nový projekt Arkáda pomáhá dětem II., který navazuje na předchozí úspěšný projekt Arkáda pomáhá dětem.

O projektu

Projekt je zaměřený na pomoc dětem ve věku 11 – 18 let ve službě Krizová pomoc. Projekt si klade za cíl rozšířit počet dětí, kterým bude poskytnuta krizová pomoc a dále zvýšit povědomí o krizové pomoci mezi dětmi. Pracovníci projektu Klára Šafaříková a Kristýna Tichá vedou s dětmi interaktivní besedy na základních a středních školách. Atraktivitu této činnosti zvyšuje soutěž, která v rámci projektu probíhá. Děti budou natáčet videa o krizové pomoci a ty následně sdílet na sociálních sítích, zároveň pošlou své video na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. s předmětem „Soutěž Arkáda pomáhá dětem 2“ nebo do zprávy na facebookový profil Arkády. Pravidla soutěže jsou k dispozici níže nebo na facebooku „Arkáda – sociálně psychologické centrum“. Děti mohou videa posílat do 31. května 2019. Pro výherce máme tyto ceny – poukaz do Lezetopu pro 10 dětí s výstrojí a instruktorem, tři hry v Laser Areně v Písku nebo tři hodinové lekce parkouru s parkouristy z Family of Move. Od zapojení dětí a sociálních sítí očekáváme, že se zvýší informovanost o službě Krizová pomoc.

Cíle projektu

Nejdůležitějším cílem projektu je poskytování krizové pomoci pro děti. Díky interaktivním besedám na základních a středních školách získají děti povědomí o krizové pomoci a budou mít lepší představu o tom, s jakými problémy se mohou na Arkádu obrátit. Děti jak ve škole, tak v osobním životě zažívají spoustu změn a řeší různé problémy např. experimentování s návykovými látkami, neshody s vrstevníky, nepřijetí do party, šikanu ve škole, závislosti na sociálních sítích nebo PC hrách, apod. S těmito a dalšími problémy se děti mohou bez předchozího objednání (i bez doprovodu rodičů) obracet na Arkádu, kde se jim budou věnovat pracovníci, které už poznaly ve škole v rámci informační kampaně. Aby se děti v konzultaci cítily co možná nejlépe, budeme si s nimi povídat prostřednictvím her, obrázků a můžeme zkusit i nácvik různých relaxačních technik.

Podmínky soutěže v PDF
Jste zde: Úvod Projekty Aktuální projekty Arkáda pomáhá dětem II.